Skoči na glavno vsebino

Gospa Simona Horvat, knjižničarka na OŠ Puconci je v popoldanskem času izvedla delavnici za starše in otroke z naslovom “MINUTKE ZA PRAVLJICO.”  Knjižničarka Simona je pripravila delavnici za otroke 1. starostnega obdobja in za otroke 2. starostnega obdobja. V uvodnem delu je staršem predstavila pomen branja za otroke in njegove pozitivne učinke na celosten razvoj otroka. Sledilo je posredovanje vsebine pravljice, pri čemer so otroci prisluhnili pravljici primerni njihovi starosti. Otroci so bili po prebrani pravljici aktivno vključeni v obnovitev vsebine z opisovanjem ilustracij in pripovedovanjem. Sledila je dejavnost staršev skupaj s svojim otrokom, kjer so si starši in otroci ogledovali različne slikanice in se pogovarjali ob ilustracijah. V zaključnem delu pa so starši dobili različne ilustracije znanih otroških del, ki so jih morali povezati z ustreznim naslovom. Preživeli smo poučno popoldne v družbi naše knjižničarke Simone, staršev in otrok.